REKRUTACJA

Projekt: Tygryskowa chatka

       ABY ZAPISAĆ DZIECKO DO ŻŁOBKA TYGRYSKOWA CHATKA WYSTARCZY WYKONAĆ TRZY PROSTE KROKI:

1. Ściągnij formularz zgłoszeniowy  dostępny na naszej stronie ( załącznik nr 4), następnie uzupełniony formularz  prześlij na adres 

      KONIECZNIE Zaloguj się w internetowym systemie NABÓR ŻŁOBKI prowadzonym przez Miasto Poznań  https://nabor.pcss.pl/poznan/ i przynieś do nas kartę zgłoszeniową wygenerowaną przez system.
     Czekaj na kontakt mailowy  lub telefoniczny z naszej strony.

2. Spotkaj się z kierownikiem żłobka i przyszłym wychowawcą Twojego dziecka.
3. Wspólnie z rodziną podejmij decyzję czy nasz żłobek jest najlepszym miejscem dla Twojego dziecka. Podpisz umowę i gotowe. Możemy zaczynać!

      Do  zobaczenia !

 

OPŁATA ZA OPIEKĘ I EDUKACJĘ W ŻŁOBKU:

Nasza placówka otrzymała dotację ze środków budżetu Miasta Poznania na podstawie umowy nr ZSS-IX-526.72.2021 dot. Wsparcia Rodziców poprzez dofinansowanie różnych form opieki nad dziećmi w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 lat w wysokości 600,00 zł  do 31.08.2022r.
Dotacja  przyznawana jest dzieciom, których rodzice zamieszkują i odprowadzają podatki na terenie miasta Poznań i które mają wykonane wszystkie obowiązujące szczepienia ochronne

dodatkowo                                                                                             

Naszej placówce przyznano  dofinansowanie w kwocie 80,00 zł  na 2021 rok, z Programu „MALUCH+” 2021

Miesięczna opłata  za pobyt dziecka w żłobku  wynosi jedynie 468,00 zł 

Kwota ta jest umniejszona  o wysokość uzyskanych dotacji.
 

OPŁATA ZA WYŻYWIENIE RYCZAŁT 252,00 ZŁ/M-C 

KONTAKT TELEFONICZNY W SPRAWIE REKRUTACJI 61 642 94 46 / 570 200 566

GODZINY FUNKCJONOWANIA PLACÓWKI ŻŁOBKOWEJ:
od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 17:00
 

JAKIE ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W RAMACH OPŁATY 

Zajęcia w żłobku są prowadzone zgodnie ze sporządzanym przez opiekunki planem miesięcznym, który uwzględnia naturalne możliwości dzieci w danym wieku, a którego celem nadrzędnym jest towarzyszenie dzieciom w poznawaniu otaczającego je świata oraz wspieranie kształtowania ich nowych umiejętności.
Wszystkie nasze działania kierowane są na wszechstronny rozwój podopiecznych dlatego proponujemy im:

 • zajęcia sensoryczne – umożliwiające doświadczenie wszystkimi zmysłami, podczas których zachęcamy dzieci do eksplorowania świata całym sobą, wykorzystując przede wszystkim produkty spożywcze, masy plastyczne, piasek kinetyczny  oraz zajęcia z światłem i dźwiękami.
 • zajęcia rytmiczne  – w każdy czwartek odbywają się zajęcia umuzykalniające przy wykorzystaniu instrumentów muzycznych, staramy się na nich grać, uczymy się nowych piosenek, ale także poznajemy swoje ciało podczas swobodnych tańców oraz poprzez naśladowanie układów tanecznych.
 • zajęcia językowe –  w każdy piątek w naszym żłobku prowadzone są zajęcia z języka angielskiego. Celem zajęć jest zwiększenie zasobu słownictwa, zachęcamy do werbalnego porozumiewania się, kształtujemy nawyki poprawnej wymowy oraz kształtujemy umiejętność porozumiewania się drugim językiem.
 • zajęcia ruchowe –  każdego dnia w naszym żłobku, ciocie organizują zajęcia gimnastyczne, które wspierają motorykę dziecka i dbają o ogólny rozwój fizyczny

W RAMACH CZESNEGO ŻŁOBEK ZAPEWNIA:

 • opiekę nad dzieckiem od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:00,
 • opieka psychologiczną i pedagogiczną polegająca na obserwacji dziecka i konsultacjach z rodzicami, 
 • materiały plastyczne,
 • materiały do zajęć edukacyjno-wychowawczych,
 • zajęcia dodatkowe w tym zajęcia z rytmiki oraz języka angielskiego,
 • zajęcia sensoryczne,
 • trzy oddzielne sale zabaw, małe grupy - do dziesięciu dzieci, którymi opiekują się dwie ciocie: Martyna, Ania, Ola, Agata, Natalia, Justyna 
 • wydarzenia, imprezy okolicznościowe, teatrzyki
 • nocniczki dla każdego dziecka oddzielne 
 • śliniaki, kubeczki do nauki samodzielnego picia 
 • pościel (kołderkę, poduszkę, poszewki, prześcieradło)
 • mamy własny mały ogródek, w którym dzieci co wiosnę sadzą kwiatki oraz warzywka, jest to świetny trening cierpliwości i znakomity wstęp do rozmowy o zasadach zdrowego odżywiania. Dzieci,  samodzielnie sadzą truskawki, groszek, pietruszkę, mięte, pomidorki i  obserwują  jak roślinki kiełkują, podlewają je - przez takie zaangażowanie uczymy od najmniejszych lat świadomość skąd się biorą warzywa i owoce oraz kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe. 
 • dodatkowo posiadamy kolorowy plac zabaw, który został  dostosowany do potrzeb najmniejszych dzieci.

WYŻYWIENIE

Żłobek współpracuje z firmą cateringową, która codziennie dostarcza cztery zbilansowane posiłki: śniadanie, II śniadanie, obiad (zupa + drugie danie), podwieczorek, z uwzględnieniem zgłoszonych indywidualnych diet i alergii dziecka. Koszt dzienny wyżywienia 12 zł.

Wszystkie podawane dzieciom posiłki spełniają normy Instytutu Matki i Dziecka. Umacniamy właściwe nawyki żywieniowe poprzez stałe pory posiłków, urozmaicony jadłospis, codzienny i nieograniczony dostęp do wody niegazowanej. Dbamy o właściwą kulturę spożywania posiłków w gronie rówieśników i kształtujemy nawyk mycia rąk przed i po posiłku.

Wszystkie zabawki, wyposażenie i sprzęty zostały zakupione  w 2020 roku w z środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego 2014-2020. w ramach projektu: „ Tygryskowa chatka – stworzenie 33 miejsc opieki dla dzieci do lat 3 na obszarze Miasta Poznania” nr. projektu: RPWP. 06.04.01-30-0004 /18  i spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, higieny, przeciwpożarowe, posiadają niezbędne atesty.

Zapraszamy na stronę FB naszego żłobka, na bieżąco relacjonujemy co się u nas dzieje !
https://www.facebook.com/tygryskowachatka
https://nabor.pcss.pl/poznan/zlobek/Info/103822

Nasi Beneficjenci